Wizyta studyjna w przedsiębiorstwie społecznym – trwa rekrutacja!

//Wizyta studyjna w przedsiębiorstwie społecznym – trwa rekrutacja!

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze Słupi w ramach projektu pn. „Ośrodek wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie słupskim” zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządów lokalnych i osoby fizyczne zainteresowane utworzeniem przedsiębiorstwa społecznego na swoim obszarze do wzięcia udziału w wyjeździe studyjnym  do Przedsiębiorstwa Społecznego „Garncarska Wioska”  w Nidzicy, który odbędzie się w dniach 18 – 19 listopada 2017 r.

Podczas wyjazdu studyjnego uczestnicy poznają przykłady lokalnych produktów turystycznych w regionie warmińsko-mazurskim, proces tworzenia Przedsiębiorstwa Społecznego na przykładzie „Garncarskiej Wioski” w tym budowania modelu biznesowego „wioski tematycznej” na przykładzie modelu Alexa Ostrerwladera. Dwudniowy wyjazd studyjny będzie miał charakter praktyczny, ponieważ będzie polegał na udziale w warsztatach, które zostaną zorganizowane i poprowadzone przez pracowników Przedsiębiorstwa Społecznego „Garncarska Wioska” w Nidzicy.

Program dwudniowej wizyty studyjnej

Godzina Dzień I
11.00 Przyjazd do Przedsiębiorstwa Społecznego Garncarska Wioska. Kamionka 5, 13-100 Nidzica
11.00 – 12.00 Tworzenie przedsiębiorstwa społecznego – Garncarska Wioska krok po kroku.
12.00 – 12.45 Zasoby oraz produkty „Garncarskiej Wioski”.

Zwiedzanie Garncarskiej Wioski: kuźni mazurskiej, amfiteatru jarzębinowego,  pracowni garncarskiej – pokaz toczenia na kole garncarskim, galerii  „SKARBY ZIEMI”.

13.30 – 15.30 Warsztat: budowanie modelu biznesowego „wioski tematycznej” – warsztat z modelem Alexa Ostrerwaldera (na tym modelu budowane są wioski tematyczne w Polsce uczestniczące w sieci wiosek tematycznych).
15.30 – 17.00 Produkt turystyczny – udział w warsztatach rzemieślniczych, nauka toczenia na kole garncarskim.
Godzina Dzień II
9.30 – 11.30 Prezentacja: „Zasady tworzenia i funkcjonowania wioski tematycznej, jako przedsiębiorstwa społecznego. Wioska tematyczna jako instrument integracji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym”.
11.30 – 12.30 Zwiedzanie Rajskiego Ogrodu – „Zielone” miejsca pracy.
13.30 Zakończenie wizyty

Udział w wyjeździe studyjnym jest bezpłatny dla uczestników. Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze Słupi pokrywa koszty przejazdu, zakwaterowania, wyżywienia oraz bilety wstępu do zaproponowanych w programie atrakcji.

(UWAGA: Liczba miejsc ograniczona! O zakwalifikowaniu się do udziału w dwudniowym wyjeździe studyjnym zdecyduje kolejność zgłoszeń!)

Osoby zainteresowane udziałem w wyjeździe studyjnym prosimy o przesłanie „Karty zgłoszenia” na adres e-mail: p.pradella@pds.org.pl do dnia 14 listopada 2017 r.

Szczegółowych informacji udziela Piotr Pradella – nr tel. 533 339 188.

By | 2017-11-13T09:05:45+00:00 09 listopada 2017|Aktualności|
ZMIEŃ ROZMIAR CZCIONKI
ZMIEŃ KONTRAST